Jesteś swoim życiem

Na moim fejsbukowym fanpage’u umieściłem następujący wpis własnego autorstwa: „Narzekając na życie narzekasz na siebie. Ty jesteś swoim życiem”. Pewna internautka dodała u swojego znajomego, który to udostępnił, taki komentarz: „A któż to ten Jeżewski? Zupełnie nie zgadzam się z tą tezą”. – I w związku z tym pozwolę sobie na parę refleksji.

Zacznę od pierwszego zdania: „Któż to ten Jeżewski”? – To ja. Lecz to niczego nie zmienia, że to ja właśnie. Gdyby kliknęła w post, to by mnie znalazła i nawet mogłaby zaprotestować u źródła, ale to tylko na marginesie, rzecz w czym innym. Pomyślałem sobie tak: a gdyby nasza internautka spotkała się z tą tezą w takich okolicznościach:

Narzekając na życie narzekasz na siebie. Ty jesteś swoim życiem. – Albert Einstein

Zupełnie inaczej, prawda? Wystarczy te same słowa włożyć w inne usta i wydźwięk zmienia się. Po pierwsze internautka nie zadała by pytania „któż to ten Einstein”, bo by się ośmieszyła, a po drugie, całkiem możliwe, że zastanowiłaby się bardziej nad sensem tego stwierdzenia, nawet nie zgadzając się w pierwszym odruchu. Przecież to nie byle kto, tylko sam Einstein powiedział, coś w tym musi być…

Możesz użyć swojej wyobraźni? Zapraszam Cię do małej zabawy… Czytaj więcej >>>

1 Komentarz

  1. Ilona

    Jedno określenie przychodzi mi do głowy,po przeczytaniu tego wpisu:MEGA!!!?

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *