Każdy dzień jest święty

Umówiliśmy się, że niektóre, wybrane z 365 dni roku będą świętami. To te dni, w których mamy bardziej niż zwykle myśleć, przeżywać, celebrować wybrany temat. Mamy rozważać, że… Wspominać o… Oderwać się od codzienności, szarości, niedoskonałości… Pochylić głowę nad swoim pełnym błądzenia życiem…

CalendarDzisiaj. Wczoraj jeszcze był zwykły dzień, a dziś jest dzień święty. Nie-zwykły.

Jeden dzień jest nam dany jako powszedni, a drugi jest nam dany jako wyjątkowy. Co się zmieniło? Obudziłem się nagle gdzie indziej? Słońce jest jakieś inne? Drzewa inaczej rosną? Ptaki śpiewają w inny sposób? Chleb ma inny smak? Zmieniły się moje ręce? Mam inne problemy? Mam się inaczej zachowywać? Inaczej mówić? A może inaczej myśleć?

Dlaczego 11 dzień maja ma być w czymś lepszy od 12, a drugi dzień lipca gorszy od pierwszego? Dlaczego mamy jedne dni wyróżniać pośród innych? Dzień to dzień. Tylko i wyłącznie od ciebie zależy co z nim uczynisz. To ty decydujesz co tego dnia robisz, co mówisz i o czym myślisz. To ty nazywasz dany dzień dobrym albo niedobrym, szczęśliwym lub nie.

Jeśli jakiś dzień uznasz za udany lub zmarnowany, to ty go tak nazwiesz. Nie zmieni tego fakt, że ktoś właśnie ten dzień nazwał świętem. A kiedy tego dnia dzieje się coś dla ciebie ważnego, np. poznajesz miłość swojego życia, to jakie ma znaczenie, czy nazywa się on środą czy wtorkiem? To ty ten dzień przeżywasz, nikt tego nie robi za ciebie. Twoje uczucia i emocje są twoimi bez względu na to, jak ten dzień w kalendarzu został opisany.

Codziennie rano, kiedy otwierasz oczy, witasz nowy dzień, zaczyna się święto. Każdy dzień jest święty. Każdy dzień jest cudem. Dlatego, że jest. Tak, jak cudem jest, że ty jesteś. Kiedyś cię nie było. Nie było ciebie i nie było twojego dnia. Stał się cud i teraz jesteś. Jesteś i masz ten dzień. Nic innego nie masz. Ten dzień jest twoim największym skarbem, dlatego jest święty. Dlatego każdy dzień twojego życia jest święty. Jeśli chcesz, świętuj.

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *