Samokontrola…

 Uwaga: świadomość nie zdaje sobie sprawy z o ok. 95% naszych myśli. A, to one właśnie są główno-dowodzącymi naszymi emocjami, przekonaniami, zachowaniami. Pamiętasz może swoje zdziwienie, gdy kiedyś zareagowałeś na coś automatycznie, i nie miałeś pojęcia dlaczego właśnie tak? – Jak ja mogłem tak zrobić?

Kurs Metody Silvy nazywany jest Samokontrolą Umysłu, jak to rozumieć?

Samokontrola umysłu to nie tylko dostrzeganie swoich myśli. To nie tylko wiedza o tym jak nimi kierować. To praktyka. To wiedzieć i tę wiedzę wprowadzać w czyn. 
Xglowa

Wiemy, ale nie działamy, dlaczego?

Umysł dobrze wie, że, by wprawić ciało w ruch należy przyłożyć doń siłę, a to wymaga pracy. Oszczędza więc dzielnie naszą energię na gorsze czasy. Czyli – po najmniejszej linii oporu, czyli – jak najmniejszym wysiłkiem. Przekonuje: dlaczego męczyć się, skoro lżej jest się nie męczyć!

Czasem umysł idzie na pozorny kompromis. A wybierz się na tą “silvę”… No, już wiesz! – mówi po kursie. – W razie czego znasz sposoby!  Po czym następuje systematyczne zniechęcanie i odwracanie uwagi od chęci zmiany (czytaj: niebezpieczeństwa wysiłku). Umysł boi i się zmian, nie lubi “nowego”, “nieznanego”, woli “stare” i “znane”.

Jak poznać, że umysł włączył aplikację: “po co robić, skoro można nie robić”? Np. po wykrętach myślowych typu: Na co ci te bzdury? – To może i dobre, ale dla innych! – To byłoby zbyt piękne, by mogło być prawdziwe! – Popatrz: pada…  – itd., itd.

Samokontrolą moglibyśmy więc nazwać wewnętrzny “program” kierujący nas do pozytywnego myślenia i działania. To program pt. wysiłek jest w porządku, a zagrożenie warte podjęcia akcji. Samokontrola zawiera funkcję oczyszczania umysłu z toksycznych myśli. Myśli, które nam szkodzą, działają destrukcyjnie, zaniżają poczucie wartości, blokują kreatywność.

Samokontrola Umysłu Metodą Silvy, to nastawienie się na rozwój, by każdego dnia, pod każdym względem, było coraz lepiej i lepiej. Otwarcie się na poznawanie nowych myśli, idei, pomysłów na życie. Zrozumienie, że człowiek nieustannie zmienia się, więc powinien analizować swoje wybory i szukać poprawy na przyszłość. To korzystanie zarówno z logiki, jak i intuicji, bo wtedy mamy większą szansę na podjęcie korzystniejszych dla wszystkich decyzji. Reasumując, to uważność chwili obecnej i świadomość siebie, dla uruchomienia mechanizmów pomagających zmieniać życie na lepsze.

mj

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *