Piąta umowa

Piąta umowa jest książką niezwykle praktyczną i to przy tej całej otoczce ujawniania tajemnic starożytnej mądrości. “Sekrety”, “klucze do sekretów” itp. może już ci się opatrzyły, może już znużył cię ich mentorski język. Miguel Ruiz pisze prosto i jasno, trafia w umysł i serce.

Umawiasz się ze sobą – ustanawiasz umowy na śmierć i życie, zasady jak masz widzieć i oceniać świat, jak masz reagować, mówić, zachowywać się i myśleć. Przyzwalasz na to, by przyjąć sugestie innych za swoje i budujesz własną rzeczywistość opartą na iluzji i nieprawdzie. Przez to jesteś, jaki jesteś.

“Pięć umów”, to pięć tematów do przerobienia, a nawet przerabiania – ciągłej pracy ze sobą. To zachęta, by lepiej się sobie przyjrzeć, by zrozumieć źródło swoich zmagań z losem, swojego niezadowolenia i cierpienia. Tak nie musi być. Możesz zmienić swój świat na lepszy.

Jak najbardziej lektura jest mądra. Pisana przez lekarza chirurga i spadkobiercę wiedzy praktykowanej od wielu wieków. To język współczesny, przepełniony ciepłem troski o człowieka i ludzkość. Trudno nie zgodzić się z uwagami jak funkcjonuje umysł, dlaczego jest jak jest i jak wziąć sprawy w swoje ręce.

Piąta umowa jest kontynuacją Czterech umów, książki, która osiągnęła spory sukces i uznanie. Nie musisz koniecznie najpierw czytać wcześniejszej pozycji, Ruiz streszcza i omawia “cztery umowy”, łączy obie w logiczną całość tworząc swojego rodzaju kompendium.

Czy można potraktować Piątą umowę jako poradnik? Tak, jasne. Wyłowisz tu same konkrety. Wprowadzisz wyłożone rady w życie, a nie będziesz mieć wyjścia, będziesz zmieniać swój świat. Ale to nie tylko poradnik jakich wiele. Znajdziesz w niej coś więcej – filozofię życia, piękną, przenikliwą, uniwersalną, pomagającą odkryć swoje prawdziwe JA.

Serdecznie polecam 🙂

5umowa

 

 

 

 

 

 

 

Piąta umowa, Ruiz Don Miguel, Mills Janet, Ruiz Don Jose, Wydawnictwo Medium 2010, 221 stron, cena 29 zł

 

.

.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *