Moja relaksacja

relaxing1

Podaję poniżej opracowany i wypraktykowany przeze mnie łatwy i skuteczny sposób na odprężenie. To relaksacja oparta na zen i Metodzie Silvy. Polega na koncentracji na oddychaniu.

Najlepiej jest od czasu do czasu nie myśleć o niczym, to sztuka. Od pustki myślowej zdecydowanie łatwiej przychodzi nam skupienie się na jednej rzeczy. Tutaj więc myśli skierujesz na swój oddech. Na spokojny i miarowy kolejny wdech i wydech.

Prosta relaksacja.

Wdychając powietrze (WD) – jednocześnie wypowiadasz w myśli tekst, a potem wydychając (WY) – następny. I tak, łącząc sugestię z afirmacją, zrobisz 4 relaksujące oddechy.

Polecam, powtórz to 5 razy, czyli łącznie 20 oddechów.

Na początku myśli mogą uciekać, skakać z tematu na temat. Nie przejmuj się, to normalne. Zaakceptuj ten fakt. Delikatnie je odsuń – niech odpłyną, a ty po prostu koncentruj się na danej kwestii, którą masz wypowiedzieć. Z czasem zostaną tylko myśli z ćwiczenia.

Jest to sposób, by powstrzymać gonitwę myśli i skoncentrować się wyłącznie na tym, o czym ty chcesz teraz myśleć.

Rozluźniasz ciało i uspokajasz umysł. Pełna relaksacja.

.

relaks-by-Marian-Jezewski

mj

2 Komentarze

 1. Przemek

  Ciekawe połączenie technik. Sam dotychczas praktykowałem kilka technik relaksacyjny – głęboki relaks Silvy po kursie, trening autogenny Schultza i trening Jacobsona.
  Naprawdę lepiej jest nauczyć się skupiać na myśli niż całkowicie zatrzymać strumień myślowy i uzyskać tzw. pustkę myślową.
  Wypróbuję ten trening dzisiaj.
  Polecam również darmową sesję relaksacyjną, która jest również połączeniem różnych technik: http://darmowa-relaksacja.pl

  Odpowiedz
 2. Fruiti

  Jacobson jest genialny, a w połączeniu z afirmacjami mp3 albo z sesjami synchronizującymi półkule mózgowe to po prostu mieszanka wybuchowa, którą wręcz obowiązkowo warto przetestować.

  Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *