Wolny Piękny Umysł

Umysł jest narzędziem poznawania świata. To najsilniejsze narzędzie jakim obdarzył nas Stwórca. Umysł wyposażony jest w szerokopasmowy interfejs do utrzymywania nieustającej z Nim łączności. Umysł, to nasza wolność. Masz absolutną wolność wyboru, wyboru swojej reakcji na dany bodziec. Masz wolną wolę. Jak korzystamy z tego narzędzia? Przede wszystkim, czy na pewno wiemy jak z niego korzystać? Niestety nie dostaliśmy instrukcji obsługi umysłu w pakiecie z nim samym. Rodzic dał dziecku fantastyczną zabawkę, ale dziecko nie ma zielonego pojęcia jak się do tej zabawki dobrać. Musi kombinować. Zatem kombinujemy, drogą prób i błędów poznajemy zasady działania umysłu.

Niestety, często te doświadczenia są bolesne i niestety, często nic nie robimy, by odkryć dlaczego właśnie tak się dzieje i jak to zmienić. Dlaczego kolejny mój związek znowu rozpada się po paru miesiącach? Dlaczego w naszej rodzinie są ciągłe konflikty? Dlaczego podjąłem kolejną złą decyzję? Dlaczego mam więcej porażek niż sukcesów? Dlaczego co rusz choruję?… Jesteśmy zagubieni, nie mamy pojęcia jak świadomie kierować umysłem. Dlaczego? Ponieważ nie interesujemy się nim, boimy się go, nie rozumiemy własnego umysłu. Im słabiej rozumiemy umysł, tym więcej cierpienia i niezadowolenia w naszym życiu. Jeśli ktoś wie jak ułożyć kostkę Rubika, wystarczy mu na to kilkadziesiąt sekund, jeśli nie wie, może mu zabraknąć życia. Będzie zły, sfrustrowany, popadnie w depresję. Przestanie wierzyć, że to możliwe.

Czas na umysł. Ubierz umysł w piękne myśli. Bądź modny – ubierz się w Piękny Umysł.

.

– Tak pisałem 1,5 roku temu, tak uważam nadal i nadal będę zwracał Twoją uwagę na Twój umysł. Bo umysł w dalszym ciągu jest niemodny. Powiem więcej, jego obecność i znaczenie są ignorowane. Wielcy tego świata nie są zainteresowani promowaniem potencjału i zdolności ludzkiego umysłu. Tu ocieramy się o spiskową teorię dziejów – i dobrze, użyj swojego umysłu, by to zweryfikować.

Ja więc dalej promuję umysł i sugeruję by ubierać go w piękne myśli. Twój umysł jest narzędziem przeznaczonym do konstruowania twojej rzeczywistości. Twoja każda, najmniejsza nawet myśl, uruchamia odpowiedni fragment Twojej rzeczywistości. Dlaczego Twoja rzeczywistość nie miałaby być piękna? Widzę, jak często takie podejście bywa szokujące. – Jak to?, że niby wszystko zależy tylko i wyłącznie ode mnie? Od moich myśli? To niemożliwe, to absurdalne. – Oczywiście, niemożliwe i absurdalne – powtarza po Tobie umysł jak echo tworząc dla Ciebie dowody „niemożliwości” i „absurdalności”. Bo Twoja rzeczywistość udowadnia, że ZAWSZE MASZ RACJĘ. A jeśli w coś nie wierzysz, to znaczy, że wierzysz w coś innego od tego i natychmiast Twój umysł zabiera się do roboty, by utwierdzić Cię w Twojej wierze. Do dzisiaj nie możemy uwierzyć, że wiara czyni cuda i przenosi góry. O takiej mocy Twojego umysłu dawno temu mówił Twój Mistrz, ale akurat w tej kwestii mu nie wierzysz, co?

Im silniejsza wiara w coś, tym szybsza zmiana. Zatem, jeśli już doświadczyłeś ciemnej strony życia i chcesz to zmienić – zmień myśli. Tylko tyle i aż tyle. Lecz wcześniej musisz zrozumieć, że sam stworzyłeś to, co jest i sam jesteś za to odpowiedzialny, bo jeśli nie, to niczego nie zmienisz. Przyjrzyj się naturze. Natura jest naturalnie piękna. Naturą umysłu jest Piękno. To, co negatywne jest destruktywne – niszczy i rujnuje. To, co pozytywne jest konstruktywne – buduje i rozwija. Prosta zasada. Już wielki czas na piękno, harmonię i prostotę w życiu każdego z nas, taką oto modę proponuję. W jakie myśli ubierzesz swój umysł, taki staje się Twój Świat. Masz wolność wyboru własnych myśli. Masz piękny, wolny umysł. Jak korzystasz?

6 Komentarzy

 1. Marta

  W punkt! I to akurat dzisiaj, kiedy trochę zapomniałam, jak wielką siłę mają moje myśli! ☺ Od razu zrobiłam coś, o co nie podejrzewałam się jeszcze wczoraj! Ziarno zasiane, teraz lekcja cierpliwości – wzmocniona wiarą, że mój Plan, realizowany punkt po punkcie, powiedzie się do samego końca! Dziękuję!

  Odpowiedz
  1. Marian (Autor postu)

   A ja dziękuję Marto za ten komentarz! 🙂

   Odpowiedz
 2. Aneta

  Piękny artykuł…. piękny przekaz…..dziękuję 🙂

  Odpowiedz
  1. Marian (Autor postu)

   miło mi, dziękuję 🙂

   Odpowiedz
 3. Renata

  Kwintesencja prostoty i piękna…dziękuję

  Odpowiedz
 4. Marta

  Nie będziesz miał nigdy wolnego umysłu, jeżeli nie wyzbędziesz się złych emocji i myśli. Nad wolnym umysłem musimy systematycznie pracować i go trenować jak to zrobić odpowiedź znajdziesz w poradniku „Przewodnik po mądrości ciała”. Na początek daj sobie chwilę i weź kilka głębokich oddechów…

  Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *